fot. Ewa Krasucka

Od lutego 2018 ruszyła trzecia edycja programu stypendialnego wspierającego przekwalifikowanie zawodowe tancerzy profesjonalnych.

 

Celem Programu jest wsparcie profesjonalnych tancerzy tańca artystycznego w procesie zdobywania kwalifikacji zawodowych i doświadczenia, niezbędnych do rozpoczęcia drugiej ścieżki kariery zawodowej, po zakończeniu kariery scenicznej.

W ramach Programu przyznawane są stypendia na realizację przez tancerzy profesjonalnych indywidualnych projektów przekwalifikowania zawodowego, przygotowanych we współpracy z doradcą zawodowym (pokrycie kosztów studiów/kursów/warsztatów/staży i praktyk; dojazdu i noclegu; kosztów ubezpieczenia zdrowotnego oraz utrzymania).

 

Wysokość stypendium wynosi maksymalnie 40.000 zł na realizację całego indywidualnego projektu z zakresu przekwalifikowania zawodowego, rozłożonego:

  • maksymalnie na okres od 1 kwietnia 2018 do 30 listopada 2021, minimalnie przez 3 kolejne miesiące (w 1. naborze wniosków)
  • maksymalnie na okres od 1 października 2018 do 30 maja 2022, minimalnie przez 3 kolejne miesiące (w 2. naborze wniosków)

W wypadku projektów z zakresu przekwalifikowania zawodowego realizowanych w trybie wieloletnim dofinansowanie na 2., 3., 4. i 5rok przyznawane jest w formie promesy.

 

W III edycji Programu planowane są 2 nabory wniosków:

I nabór: do 15 marca 2018;

II nabór: do 15 września 2018.

 

Więcej informacji w zakładce Jak dostać stypendium?

Dokumenty do pobrania dostępne są tutaj

 

Koordynator programu:

Monika Kaszewska
reorientacja[at]imit.org[dot]pl
tel. 22 829 20 29

newsletter
© Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Zdjęcia, teksty i filmy prezentowane na tej stronie są objęte prawami autorskimi
i nie mogą być wykorzystywane w całości lub części bez zgody NIMiT.
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.