Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłasza nabór wniosków do VII edycji programu stypendialnego „PROGRAMU PRZEKWALIFIKOWANIA ZAWODOWEGO TANCERZY – stypendia”

Celem Programu jest wsparcie profesjonalnych tancerzy tańca artystycznego w procesie zdobywania kwalifikacji zawodowych i doświadczenia, niezbędnych do rozpoczęcia drugiej ścieżki kariery zawodowej, po zakończeniu kariery scenicznej. W ramach Programu przyznawane są między innymi stypendia na realizację przez tancerzy profesjonalnych indywidualnych projektów przekwalifikowania zawodowego, przygotowanych we współpracy z doradcą zawodowym. Stypendia mogą pokrywać koszty studiów/kursów/warsztatów/staży i praktyk; dojazdu i noclegu; kosztów ubezpieczenia zdrowotnego oraz utrzymania).

Wysokość stypendium wynosi maksymalnie 40.000 zł na realizację całego indywidualnego projektu z zakresu przekwalifikowania zawodowego, rozłożonego maksymalnie na okres od 1 października 2022 do 31 marca 2026, realizowanego minimalnie przez 3 kolejne miesiące, maksymalnie w okresie 42 miesięcy.

W wypadku projektów z zakresu przekwalifikowania zawodowego realizowanych w trybie wieloletnim dofinansowanie na 2., 3., 4. i 5 rok przyznawane jest w formie promesy. W VII edycji Programu planowany jest jeden nabór wniosków do 9 września 2022.

Więcej informacji w zakładce Jak dostać stypendium?

Dokumenty do pobrania dostępne są tutaj

Osoby odpowiedzialne za realizację programu:

Karol Urbański – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Anna Čemeljić – Specjalistka ds. programowych, Departament Tańca Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Monika Kaszewska – Koordynator programu kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 657 20 05

newsletter
© Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Zdjęcia, teksty i filmy prezentowane na tej stronie są objęte prawami autorskimi
i nie mogą być wykorzystywane w całości lub części bez zgody NIMiT.
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.